Rožių KARALIENĖ – Rožė Damascena

Rožių KARALIENĖ – Rožė Damascena

Rožė visada buvo grožio, jaunystės ir sveikatos simbolis. Šis karališkasis augalas užima ypatingą vietą žmonių širdyse nuo senovės iki šių dienų ir yra romantiškų pasakojimų, legendų ir pasakų dalis, kurios intriguoja skaitytojus iki šios dienos. Nepakartojamas šios gamtos dovanos aromatas, švelnus švelnumas ir unikalios savybės sukelia prabangos, sveikatos ir laimės jausmą.

 

Keliaudama iš Indijos ir Persijos per daugybę šalių rožė rado savo namus švelniame klimate ir derlingoje žemėje, esančioje tarp saulėtų Vidurio Bulgarijos kalnų. Tai viena iš nedaugelio vietų žemėje, kurioje yra puikios sąlygos auginti aliejinę rožę - „Rosa Damascena“. Šiame regione, vadinamame Rožių slėniu, rožių aliejus buvo gaminamas jau  XVI amžiuje, o XIX amžiuje Bulgarija tapo pasaulio lydere savo gamybos srityje. Rožė yra glaudžiai susijusi su Bulgarija, nes ji yra skirtinguose šalies simboliuose. Kiekvienais metais gegužės ir birželio mėnesiais rožių derliaus nuėmimo mėnesiais rožių karnavalai pasakoja apie senas gėlių rinkimo ir aliejaus gaminimo tradicijas - tradicijas, išsaugotas iki šios dienos.

 

Bulgarijos rožė turi gilų ir stiprų aromatą, o iš jos gėlių mes gaminame geriausią rožių aliejų. Rožių žiedlapių rinkimas yra labai subtilus ir daug darbo reikalaujantis procesas, nes tai atliekama rankomis, labai atsargiai. Tai vyksta ankstyvomis ryto valandomis, kai gėlėse esančio eterinio aliejus kiekis yra didžiausias. Norint pagaminti tik 1 kilogramą rožių aliejaus, reikia daugiau nei 3000 kilogramų rankomis surinktų rožių žiedlapių.

 

Dėl unikalių savybių ir aukštos kainos, vadinamas „skystuoju auksu“, rožių aliejus yra natūralus eliksyras, turintis nesuskaičiuojamą pranašumų sąrašą. Jame yra mineralų, vitaminų ir antioksidantų, kurie turi raminantį ir priešuždegiminį  poveikį. Palaiko aukštą odos hidratacijos lygį, padaro ją švelnią ir lygią. Aromaterapija rožių aliejumi sumažina kortizolio (streso hormono) lygį ir teigiamai veikia depresines būsenas.

 

Bulgarijos rožių aliejus yra kvapnus malonumas pojūčiams. Anksčiau šį aliejų buvo labai sunku gauti, tik nedaugelis žmonių galėjo mėgautis šiuo aromatu, tačiau  šiandien jį naudoja aukščiausi kosmetikos ir kvepalų prekės ženklai visame pasaulyje. Produktai, kurių pagrindą sudaro natūralus rožių aliejus, apsaugo odą nuo žalingų aplinkos poveikių ir kasdienio gyvenimo streso. Tai lyg  kūno bei sielos terapija, kuri padeda išsaugoti gyvybingumą bei grožį.

 

Išversta iš anglų kalbos pagal „Bulgarian rose Karlovo“ tekstą.

1 Komentarai(-ų)

  • Avatar
   Vicente
   Lap 16, 2023

   This is exactly what I was looking for. Thanks <br>for sharing such valuable insights!<br><br>My blog; <a href="https://nord-escapade.com/question/que-es-3-mmc/">extra resources</a>

Palikite komentarą